На шестој редовној седници Скупштине општине Врњачка Бања, којом је председавао председник СО, Иван Радовић, донете су одлуке од значаја за дугорочни и одрживи развој локалне заједнице, посебно усмерене на унапређење безбедности у саобраћају, предшколског образовања и планирања туристичког развоја.
Одборници су једногласно усвојили Стратегију безбедности саобраћаја на путевима општине Врњачка Бања за период 2025 - 2030, као и пратећи Акциони план за 2025 -2026. годину. Овим документима постављени су јасни и мерљиви циљеви усмерени на смањење броја саобраћајних незгода, уз посебну заштиту рањивих категорија учесника у саобраћају. Уз детаљну анализу стања, стратегија препознаје изазове, попут повећања броја возила, застарелог возног парка и високе стопе страдања младих. Податак да је у последњих десет година на територији општине повређено 348 лица, од којих 13 смртно, при чему млади од 15 до 30 година чине чак 30% настрадалих, сведочи о потреби за континуираним и системским деловањем. У оквиру мера предвиђених овим документом обухваћени су едукација најмлађих, контрола саобраћаја, унапређење инфраструктуре, сарадња са образовним институцијама, као и примена савремених стандарда безбедности.
Скупштина је усвојила и Одлуку о мрежи јавних предшколских установа, чиме је начињен важан корак ка унапређењу система раног васпитања и образовања. На територији општине делује седам објеката Предшколске установе „Радост“, који равномерно покривају и урбана и рурална подручја. Постојећа мрежа јавних предшколских установа у оквиру ПУ „Радост“ Врњачка Бања тренутно чине 44 васпитне групе, смештене y 14 објеката, те је процењено да је потребно јачање капацитета у појединим насељима и увођење нових група, пре свега у Штулцу, Врњцима, Грачацу и Подунавцима. Планира се и изградња новог, савременог објекта, имајући у виду старост постојећих зграда „Радост“ и „Колибри“, које су у функцији више од четири деценије. Посебна пажња биће посвећена очувању група у сеоским насељима, како би се обезбедила равномерна доступност васпитно-образовних садржаја и допринело останку младих породица у руралним срединама. Циљ локалне самоуправе је да најмање 70% деце узраста од једне године до поласка у школу буде обухваћено системом предшколског васпитања и образовања.
У наставку седнице, једногласно је подржана иницијатива за израду Мастер плана развоја туризма општине Врњачка Бања за период 2026 - 2030, који ће представљати основни стратешки документ за даље унапређење туристичке понуде, инфраструктуре и инвестиционог амбијента. План ће бити израђен на основу свеобухватне анализе постојећег стања и кроз дијалог свих заинтересованих страна: представника локалне самоуправе, туристичке привреде, стручне јавности и грађана. Основни циљ јесте дефинисање визије развоја, програма и приоритета у свим сегментима туризма -бањског, културног, здравственог и активног, у складу са националним и међународним стандардима одрживог развоја.
У циљу решавања бројних грађанских и привредних захтева, на дневном реду нашле су се и имовинско-правне одлуке, укључујући отуђење, прибављање и размену земљишта ради исправке граница катастарских парцела.
Скупштина је усвојила и измену Одлуке о начину, поступку и органима надлежним за спровођење јавних расправа, чиме се додатно унапређује транспарентност рада и подстиче активно учешће грађана у доношењу одлука од јавног значаја.
Усвојени су и извештаји о раду јавних установа и предузећа за 2024. годину, међу којима су Центар за развој иновативних делатности, Културни центар, ПУ „Радост“, Спортски центар, Народна библиотека „Др Душан Радић“, Туристичка организација, Општинска стамбена агенција, Црвени крст и Центар за социјални рад. Представљена је и анализа пословања јавних предузећа и друштава капитала чији је оснивач општина.
У оквиру тачке „Избори и именовања“, одлучивано је о новим саставима надзорних одбора јавних предузећа, а седница је завршена постављањем одборничких питања и изношењем иницијатива од значаја за локалну заједницу.