У складу са Планом активности пројекта „Младима на селу подршка на делу“, који реализује Центар за децу и омладину Врњачка Бања, у партнерству са WЕBIN Београд, а који је финансијски подржан од ЕУ и Општине Врњачка Бања, уз техничку подршку UNDP у оквиру прграма RеLОаD2, у Грачацу је организован јавни догађај „Презентација туристичких потенцијала села Грачац“. У улози домаћина, у старој грачачкој школи били су: Милан Плањанин, члан Општинског већа, Младен Раичевић и проф. др Марија Костић, одборници СО, Горан Ђуровић, председник Месне заједнице Грачац, локални парох из Цркве „Свети Сава“, као и млади - Ивана Марић Дреновак, извршилац из Одсека за ЛЕР, Софија Ђуровић, као кокреатор активистичког плана развоја Грачаца и други који су били укључени у реализацији пројекта. Догађају су присуствовали и Валентина Крстић, председница Центра за децу и омладину, Марко Стојановић руководилац истраживања, представникWEBIN-a и Јелена Настић, извршна директорка WEBIN-a.
Млади из Грачаца, који су током пројекта учествовали на обукама о активизму младих и руралном развоју, израдили су План ревитализације локалне заједнице и осмислили јавни догађај „Презентација туристичких потенцијала села Грачац“. Ова презентација може се пројектовати како мештанима и младима са територије целе општине, тако и туристима, што је и један од циљева пројекта, а то је проширење туристичке понуде Општине Врњачка Бања у руралним подручјима.
У том циљу за младе Грачаца из средстава овог пројекта набављен је видео пројектор, велико платно и пет клупа које ће се користити за организацију овог и сличних јавних догађаја.
Валентина Крстић упознала је присутне са активностима на пројекту „Младима на селу подршка на делу“.
„Млади из више села прошли су обуке и самостално су припремили своје активистичке планове, односно шта би у будућности у својим селима покренули и реализовали. Грачац је добио видео пројектор, велико платно и пет клупа. Потписали смо пренос власништва и сада је то у власништву Месне заједнице Грачац“, рекла је Валентина Крстић.У наредних 15 дана следи и додела опреме младима Новог Села, Станишинаца, Подунаваца и Врњаца, у складу са потребама истакнутим у плановима ревитализације локалних средина, како би убудуће могли да организују манифестације и акције у својим срединама.
„Обишао сам Музеј, погледао сам филм о Грачацу и видим да је Грачац старо, старо село, на коме се не види ниједна бора. Честитао бих Грачанцима што су успели да сачувају и обнове стару школу, мултифункционални објекат са лепим двориштем. Посматрано из шире перспективе, пројекат се бави питањем колико село и рурална средина млађим генерацијама може да понуди за живот. Може. Само мора више да се ради, да се село не посматра као социјална, већ и као развојна категорија“, рекао је Марко Стојановић.