Поводом Међународног дана државних службеника – 23. јуна, у Палати Србија свечано су додељена признања најуспешнијим институцијама и локалним самоуправама за допринос модернизацији и професионализацији јавне управе. Овај значајан датум ове године се први пут обележава у организацији Министарства државне управе и локалне самоуправе.Престижно признање за најбољу општинску управу припало је Општини Врњачка Бања.
Повељу је у име локалне самоуправе примио председник општине Бобан Ђуровић.У свом обраћању присутнима, председник општине Бобан Ђуровић истакао је да ово признање представља дубоку потврду да су труд, професионализам и визија препознати на највишем нивоу.
Председник Ђуровић је упутио искрену захвалност Министарству државне управе и локалне самоуправе на подршци и партнерству, додајући да ово признање обавезује општину да подигне лествицу још више, настави са иновацијама и остане пример посвећености. На крају обраћања, он је честитао празник свим државним и локалним службеницима, пожелевши им да остану поносни на посао који обављају, јер управо они мењају систем и граде снажније друштво.Ово признање позиционира Врњачку Бању као лидера у развоју модерне, ефикасне и професионалне јавне управе у Републици Србији.

