На данашњој седници Општинског већа општине Врњачка Бања, којом је председавао заменик председникa општинеm Иван Џатић, разматрани су предлози одлука и решења од значаја за развој туризма, уређење имовинско-правних односа и просторног планирања, као и текуће финансијске потребе појединих организационих јединица.
Посебна пажња била је посвећена предлогу Одлуке о покретању израде стратешког мастер Плана развоја туризма, којим се постављају основе за систематско и дугорочно планирање туристичког развоја Врњачке Бање као водеће бањске дестинације. Мастер план ће представљати оквир за будуће инвестиције, унапређење туристичке понуде и позиционирање на домаћем и међународном тржишту. Циљ израде стратегијског Мастер плана развоја туризма Општине Врњачка Бања за период 2026-2030. јесте да се, кроз транспарентан процес, на основу анализе постојећег стања и дијалога свих заинтересованих страна, дефинише визија, стратешки циљеви, програми, планови раста и развоја туризма, инвестиције у туризму, планови маркетинга и конкурентности, као и мере за њихово спровођење, усклађени са релевантним националним и међународним политикама ради обезбеђења одрживог развоја туризма у општини Врњачка Бања. Разлози за доношење ове одлуке огледају се у потреби стратешког и планског приступа развоју туризма као једне од кључних привредних грана општине Врњачка Бања. Израда стратегијског Мастер плана омогућиће сагледавање тренутног стања, идентификацију потенцијала и изазова, те дефинисање јасних циљева приоритета и мера за унапређење туристичке понуде, инфраструктуре и конкурентности дестинације у периоду 2026 - 2030. године. План треба да буде усклађен са националном стратегијом развоја туризма и да обезбеди одрживи развој, уз оптимално коришћење ресурса и укључивање свих релевантних актера кроз партнерски приступ. Доношење оваквог документа је неопходно за усмеравање будућих инвестиција и активности ка остварењу дугорочне визије развоја туризма Врњачке Бање.
Веће је разматрало и сет имовинско-правних одлука које се односе на исправке граница парцела, отуђења и размене земљишта. Циљ ових поступака је усаглашавање стварног стања на терену са катастром и стварање предуслова за легализацију и развој инфраструктурних пројеката.
Такође, усвојен је и Нацрт Плана детаљне регулације за простор Пијаце, чиме се омогућава уређење овог значајног јавног простора у складу са савременим стандардима и потребама локалног становништва и привреде. Планом детаљне регулације обухваћена је зона „ПДР Пијаца“, простор између саобраћајнице Зелени булевар, Краљевачке улице и новопланиране саобраћајнице са северозападне стране и Дома здравља „Др Никола Џамић“ са југозападне стране.
Веће је разматрало и захтев Одељења за привреду и друштвене делатности за одобравање средстава из буџетске резерве у износу од 150.000 динара за доприносе за пензијско и инвалидско осигурање и доприносе за здравствено осигурање за лица која самостално обављају уметничку или другу делатност у области културе.
Као допуну дневног реда, Веће је разматрало Решење о додели средстава крајњим корисницима у поступку спровођења енергетске санације породичних кућа и станова на територији општине Врњачка Бања за 2024. годину. Конкурс је објављен 8. новембра, а на конкурсу је било 68 пријава, од којих је 22 корисника испунило услове и обезбеђена су средства. Услове Конкурса је испунило још 28 корисника који су конкурисали, али за њих није било средства, с обзиром на то да је у Конкурсу назначено да ће се новац додељивати до утрошка средстава. Укупан износ средстава за ове намене износио је 6.250.000,00 динара, а обезбеђен је из буџета Општине и Министарства рударства и енергетике. Корисници који су испунили услове из Конкурса, а нису добили средства, моћи ће да конкуришу на новом Конкурсу, који ће бити расписан средином јуна.
Дата је и сагласност на извештаје о раду Туристичке организације Врњачка Бања и Општинске стамбене агенције, као и на предлоге чланова надзорних одбора јавних предузећа.