Разматрањем Извештаја о остварењу прихода и извршењу расхода буџета Општине Врњачка Бања за првих шест месеци почело је данашње редовно заседање Општинског већа. У извештају се наводи да је у првих шест месеци остварен суфицит у износу од 189 милиона динара. Укупни текући приходи буџета износе 1.108.952.661,00 динара, а укупни текући расходи на нивоу извршења буџета износе 919.975.538,00 динара. Суфицит је коришћен за финансирање отплате главнице дугорочног кредитног задужења и улагања у основни капитал јавних предузећа чији је оснивач Општина Врњачка Бања. Просечно остварење прихода у извештајном периоду изнад динамичког плана је 53 %. Порез на зараде, као најзначајнији приход буџета, остварен је нешто око динамичког просека, што представља добар показатељ привредних активности на територији општине Врњачка Бања. Следећи по значају и по остварењу је порез на имовину. Овај приход бележи добро остварење у првих шест месеци од 47 %. Порез на капиталне трансакције, који нема правилну динамику остварења и обично се значајно остварује крајем године, остварен је са 65% од плана. Укупно посматрано, остварење прихода и примања у извештајном периоду оцењено је као добро.
У наставку, Веће је разматрало и Скупштини општине упутило на усвајање нацрт Одлуке о изради стратешке процене утицаја Плана генералне регулације Врњачке Бање 2023-2030 на животну средину. Такође је разматрало и предлог Одлуке о изради стратешке процене утицаја Плана детаљне регулације „Гондола“ на животну средину. У оквиру Плана генералне регулације Врњачке Бање дефинисан је обухват Плана генералне регулације „Гондола“ који представља територију на којој се планира изградња гондоле, односно линијског инфраструктурног објекта. Израдом пројектног задатка дефинисана је траса и парцеле које чине обухват Плана детаљне регулације „Гондола“, а Стратешком проценом која се радни на површини од око 28 ha, биће разматрана питање заштите ваздуха, воде, земљиште, живог света, природе и прекогранични утицај на животну средину, као и друга питања за које се у току израде оцени или утврди да захтевају одговарајућу обраду. Носилац израде Плана је Општинска управа Општине Врњачка Бања надлежна за послове просторног и урбанистичког планирања, док је стручни обрађивач Стратешке процене и Привредно друштво за извођење радова и инжењеринг „Хидромонтажа“ доо са седиштем у Београду.
Решење проблема паркирања у Врњачкој Бањи представља изградња подземне гараже. Тренутно је ограничен број паркинг места, што ствара немогућност паркирање за становнике и посетиоце. Одобравањем концесије за изградњу и управљање подземном гаражом, о чему је данас било речи на седници Већа, омогућава додатне паркинг капацитете и унапређење тренутног стања. План је да се изгради једна надземна и две подземне гараже на локацији код Хотела „Цептер“, капацитета од 176 места. Оваква инфраструктурна инвестиција, за коју већ постоје заинтересовани партнери, доприноси развоју општине, отварању нових радних места и побољшавање услова за становање и обухвата изградњу савремених паркинг места, осветљење, систем безбедности управљања, што доприноси бољем и сигурним окружењу за кориснике гаража. Концесија за пројектовање, финансирање изградње и управљање подземном гаражом дизајнирана је тако да осигура дугорочно одрживост овог пројекта. Путем додатних прихода од паркинга концесионар ће моћи да осигура неопходна средства за одржавање управљање и надоградњу гараже у будућности.
На седмом редовном заседању, Веће је дало сагласност на финансијске извештаје са мишљењем ревизора ЈП „Белимарковац“ и предузећа „Врући извори“. Усвојен је и извештај о раду Интерресорне комисије, као и сет одлука из имовинско-правне области које ће се наћи на дневном реду наредне седнице Скупштине општине.
Крај седнице био је резервисан за разматрање пристиглих захтева грађана.