Kancelarija za mlade opštine Vrnjačka Banja i ove godine nastavila je tradiciju odavanja priznanja najuspešnijim učenicima, organizovanjem svečanog fotografisanja đaka generacije za školsku 2025/2026. godinu. Fotografisanje je održano 22. juna u prostorijama Opštine Vrnjačka Banja.
Bilbord sa fotografijama najboljih učenika biće postavljen kao simbolična podrška njihovom dosadašnjem trudu, radu i izuzetnim rezultatima, ali i kao podstrek za njihovo dalje obrazovanje, usavršavanje i lični razvoj. Na ovaj način lokalna samouprava nastavlja da promoviše znanje, trud i uspeh kao prave vrednosti i primer mladim generacijama. Titulu đaka generacije u školskoj 2025/2026. godini poneli su: Nevena Milanković iz OŠ „Mladost“ u Vrnjcima, Matija Jerinić iz OŠ „Bane Milenković“ u Novom Selu, Mija Rosić iz OŠ „Branko Radičević“ u Vranešima, Đurđa Dmitrović iz OŠ „Popinski borci“ u Vrnjačkoj Banji, Lenka Manojlović iz Gimnazije Vrnjačka Banja i Sandra Urošević iz Ugostiteljsko-turističke škole Vrnjačka Banja.
Najuspešnije učenike pozdravili su zamenik predsednika opštine Vrnjačka Banja Ivan Džatić, u ime lokalne samouprave, i koordinatorka Kancelarije za mlade Vrnjačka Banja Sanja Čeperković, koji su im čestitali na postignutim rezultatima i poželeli mnogo uspeha u daljem školovanju i ličnom razvoju.
Kancelarija za mlade ostaje posvećena afirmaciji mladih ljudi i stvaranju uslova u kojima njihov potencijal može u potpunosti doći do izražaja.
– Izuzetno smo ponosni na naše đake generacije. Ovo je naš način da im poručimo da je njihova lokalna zajednica ponosna na njihov uspeh i da ćemo uvek stajati iza mladih talenata koji svojim radom promovišu prave vrednosti, istakla je Sanja Čeperković, koordinatorka Kancelarije za mlade opštine Vrnjačka Banja.

