Danas je u prepodnevnim časovima sa aerodroma „Morava“ u Lađevcima kod Kraljeva, poleteo prvi avion nacionalnog prevoznika „Er Srbija“. Time je zvanično uspostavljen redovan civilni avio saobraćaj. Prvi putnici na liniji od Kraljeva prema Beču su predstavnici lokalnih samouprava Raškog i Moravičkog okruga, predstavnici „Aerodroma Nikola Tesla“, privrednici i brojni gosti. Aerodrom u ovom delu Srbije je prepoznat kao potreba da se cenralni delovi Srbije poveže sa centrima u Srbiji i Evropi. Prema odluci Vlade Republike Srbije, linija Kraljevo – Beč i obratno će...





