Opština Vrnjačka Banja je uspešno privela kraju implementaciju projekta „HOME ALONE“, koji je tokom prethodnih 14 meseci sprovođen uz podršku Evropske unije, a u partnerstvu sa Stalnom konferencijom gradova i opština.
Povodom zvaničnog zatvaranja projekta, predsednik opštine Boban Đurović i direktorka Centra za socijalni rad Sanja Milojević potpisali su Aneks IX – sporazum o prenosu vlasništva nad nabavljenom opremom. Ovim sporazumom terensko vozilo Dacia Duster Extreme 4x4 i 24 digitalna medicinska uređaja zvanično prelaze na trajno korišćenje Centru za socijalni rad, čime je obezbeđena kompletna tehnička i logistička baza za dalji rad na terenu.
Predsednik opštine je naglasio da će lokalna samouprava uložiti sve napore da se ova preko potrebna usluga održi: "Ovaj projekat nam je praktično pokazao koliko je mobilna pomoć u kući značajna za naša staračka domaćinstva na selu. Opština Vrnjačka Banja će u narednom periodu uložiti maksimalne napore i kroz budžetsko planiranje nastojati da obezbedi sredstva za plate gerontodomaćica i troškove vozila, kako bi naša sela imala kontinuiranu negu. Cilj nam je da u saradnji sa Centrom za socijalni rad i Ministarstvom pronađemo trajna finansijska rešenja i u budućnosti ovu uslugu proširimo i na ostala seoska naselja."

