На свечаности организованој у Дому војске у Београду, поводом обележавања 102. годишњице листа "Борба", Општина Врњачка Бања је награђена за континуирани допринос развоју локалне заједнице. Награду је, у име Општине, примио председник општине, Бобан Ђуровић.
Општина Врњачка Бања остварила је значајне резултате у различитим областима, као што су унапређење туризма, инфраструктуре, образовања и културе. Кроз различите пројекте и иницијативе, Општина је успешно представила своје природне лепоте, културно наслеђе и туристичке потенцијале, чинећи Врњачку Бању пожељном дестинацијом за туристе и живот њених грађана.
Председник општине, Бобан Ђуровић истакао је значај ове награде као потврду рада целе локалне заједнице и указао да ово признање представља подстицај за даље залагање Општине Врњачка Бања у стварању још бољег и просперитетнијег окружења.
Обраћајући се великом броју званица и лауреатима, директор листа „Борба“, Андрија Јоргић је овом приликом подсетио на историјски и културни значај „Борбе“. „Желим са вама да поделим да сам поносан на прву „Борбу“ која је изашла 19. фебруара 1922. године у Загребу. Поносан сам и на оних деветнаест издања која су одшампана у Ужичкој републици 1941. године, у тиражу од 10.000 примерака. Поносан сам, свакако, и на ону прву „Борбу“ која је одштампана у тек ослобођеном Београду 15. новембра 1944. године, тако да ове године обележавамо и осам деценија како радимо и живимо у згради на Тргу Николе Пашића“, рекао је Јоргић и додао да је најпоноснији на данашњу „Борбу“ и на пет црвених слова које су сачували. „Како је некадашња „Борба“ била симбол борбе против фашизма, данашња „Борба“ је симбол и стуб борбе за културу“, додао је Јоргић. Некада су у дневним новинама „Борба“ стасали многи цењени новинари и дописници, међу којима су били: Добрица Ћосић, Милош Црњански, Иво Андрић, Богдан Тирнанић и многи други, а „Борба“ се може похвалити и изузетно богатом новинском и фото документацијом у архиви која је недавно дигитализована.
Поводом 102 године постојања листа „Борба“, бројним организацијама, установама и појединцима уручена су признања за успешну сарадњу, док је специјално признање „Најборбенији“ отишло у руке младе музичке уметнице из Ораховца, Павлине Радовановић.