Прво редовно заседање новог сазива врњачке Скупштине почело је верификацијом мандата нових одборника Младена Раичевића, Срђана Удовичића и Ивана Терзића.
Престанак мандата констатован је одборници Драгани Матијевић због подношења оставке, као и одборницима Бобану Ђуровићу и Ивану Џатићу због избора на функцију председника општине, односно заменика председника општине.
Након дуже дискусије, одборници су усвојили Нацрт другог ребаланса Одлуке о буџету Општине, који је условљен обезбеђењем учешћа Општина Врњачка Бања у реализацији више пројеката који су подржани код ресорних министарстава. Између осталих, то су: систем регулисања саобраћаја у пешачкој зони, обележавање и регулисање паркинг места у општини Врњачка Бања, замена столарије на објекту Народне библиотеке „Др Душан Радић“, као и реконструкција јавне расвете са ЛЕД светиљкама на територији општине у Врњачка Бања. Постоје и два пројекта које је Одељење за локални економски развој кандидовао у области социјалне заштите. Један је наставак пројекта ROMACTED, односно сада ROMACTION и подршка одрживим услугама социјалне заштите у заједници и политикама укључивања на локалном нивоу. У оквиру ове тачке дневног реда, посебно је истакнут значај националног пројекта „Чиста Србија“, којим је обухваћена Општина Врњачка Бања, као једна од 20 локланих самоуправа у којој ће се градити примарна канализациона мрежа у дужини од 67 km.
У наставку седнице, усвојен је Извештај о остварењу прихода и извршењу расхода буџета Општине Врњачка Бања, за период од 1. јануара до 30. јуна 2024. године. У овoм периодичном извештају, према подацима из извршења буџета, укупни текући приходи остварени су 39,5% у односу на годишњи план, док су укупни текући расходи на нивоу извршења буџета 41,3%, у односу на укупно планиране расходе, што је у оквиру планиране динамике за наведени период.
Одборнци су усвојили и одлуке о повећању основног капитала јавних предузећа, на основу којих је основни капитал ЈП „Белимарковац“ увећан за 3,5 милиона динара, а ЈП „Нови Аутопревоз“ за 360.000,00 динара.
Усвојена је и Одлука о исправци техничких грешака у текстуалном и графичком делу Плана детаљне регулације „Гондола“, које је уочило Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у процесу издавања локацијских услова, као и Одлука о давању на коришћење две парцеле у Руђинцима Јавном комуналном предузећу „Бањско зеленило и чистоћа“ за потребе проширења гробља. Одборници су изгласали и Одлуку о врсти подстицаја, условима, критеријумима, начину доделе и коришћења средстава за развој и унапређење сеоског туризма на територији општине за 2024. годину, што ће допринети развоју руралног туризма и повећању туристичке понуде. Циљ ове одлуке је унапређење и развој сеоског туризма и обезбеђење квалитетних угоститељских услуга у сеоским туристичким домаћинствима на територији општине Врњачка Бања, а самим тим и унапређење руралне економије и квалитета живота на сеоском подручју. Ову одлуку пред Скупштином образложио је начелник Одељења за локални економски развој, Небојша Алимпић. Подстицаји обухватају изградњу нових објеката у саставу постојећег угоститељског објекта, радове на инвестиционом и текућем одржавању постојећег објекта, доградњу и адаптацију купатила, сауне, кухиње, побољшање пратећих садржаја у области рекреације, изградњу базена, партерно уређење дворишта… Буџет за ове намене износиће три милиона динара.
У даљем току седнице одборници су усвојили и Одлуку о изменама и допунама Одлуке о одређивању зона на територији општине. По речима директора Општинске стамбене агенције, Бранислава Бежановића, промене се односе на прву и другу зону, које по површини нису повећане.
Одлука о одређивању праваца пружања државних путева I и II реда који пролазе кроз насељена места на територији Општине Врњачка Бања, такође је усвојена на данашњем заседању и дата сагласност на предложени ценовник ЈКП „Шуме -Гоч“ са Одлуком Надзорног одбора, где се, између осталог, за набавку огревног дрвета укида увећање цене од 10% за купце који огрев плаћају на рате. Такође је дата сагласност на више финансијских извештаја и планове и програме пословања локалних јавних предузећа и установа, укључујући ЈП „Нови Аутопревоз“, ЈП „Белимарковац“ и „Врући извори“ д.о.о. Грачац, Туристичку организацију, као и на Програм контроле квалитета ваздуха на територији општине за 2024. и 2025. годину, којим је дефинисана локална мрежа за мониторинг квалитета ваздуха.
Крај седнице био је резервисан за изборе и именовања и одборничка питања и одговоре.