Општина Врњачка Бања наставља да унапређује важне области од значаја за квалитет живота својих грађана. На седмој по реду ванредној седници Општинског већа, једногласно је подржана Стратегија безбедности саобраћаја на територији општине за период од 2025. до 2030. године, као и Акциони план за период 2025–2026. године, чији је циљ системско унапређење безбедности на путевима и заштита свих учесника у саобраћају.
Стратегија обухвата детаљне анализе и одговоре на изазове који произилазе из повећаног броја возила, старости возног парка и угрожености младих у саобраћају. У протеклих десет година на територији општине настрадало је 348 лица, од тога 13 са смртним исходом. Чак 30% свих настрадалих чине млади узраста од 15 до 30 година, што указује на потребу за континуираним превентивним деловањем.
Овим стратешким документом о0бухваћена је едукација најмлађих, контрола саобраћаја, унапређење инфраструктуре, сарадња са образовним установама и примена савремених безбедносних стандарда. У том контексту, формиран је нови Савет за координацију послова безбедности саобраћаја на путевима, у чијем саставу су: Драган Говедарица, председник Савета, Иван Јоксимовић, саобраћајни инспектор, заменик председника Савета, и чланови: Бобан Дубовац, МУП/ПУ Краљево – ПС Врњачка Бања, Ирена Јоковић, Општинска управа општине Врњачка Бања, Младен Раичевић, Општинска стамбена агенција Врњачка Бања, Тијана Веселиновић, Општинска стамбена агенција Врњачка Бања, Сандра Боровић, комунални инспектор, Ружица Медар, ЈП „Нови Аутопревоз“ и Јанко Глоговац.
Председник Ђуровић, који је председавао седницом Већа, похвалио је рад овог Савета уз констатацију да је велики број акција успешно спроведен, а предложио је и два пројекта за сигуран пут до школе.
Општинско веће подржало је и Нацрт Одлуке о мрежи јавних предшколских установа. Мрежу ПУ „Радост“ тренутно чини 44 васпитне групе у 14 објеката, али је процењено да је потребно јачање капацитета у појединим насељима и увођење нових група, пре свега у Врњцима, Грачацу и Подунавцима. Планира се и изградња новог, савременог објекта, имајући у виду старост постојећих зграда „Радост“ и „Колибри“, које су у функцији више од четири деценије. Посебна пажња биће посвећена очувању група у сеоским насељима, како би се обезбедила равномерна доступност васпитно-образовних садржаја и допринело останку младих породица у руралним срединама. Циљ локалне самоуправе је да најмање 70% деце узраста од једне године до поласка у школу буде обухваћено системом предшколског васпитања и образовања.
Седница је настављена давањем сагласности на извештаје о раду за 2024. годину Културног центра, Народне библиотеке „Др Душан Радић“, ПУ „Радост“, Установе „Спортски центар“, Црвеног крста и Центра за социјални рад.
Посебно је разматрана анализа пословања јавних предузећа и других организација основаних од стране Скупштине општине, уз мере за отклањање уочених недостатака, а дата је и сагласност на нови ценовник услуга спорта и рекреације у Спортском центру. Такође је разматран и Нацрт Одлуке о изменама и допунама Одлуке о начину, поступку и органима задуженим за спровођење јавних расправа у општини, коју је представила начелница Одељења за послове органа Општине, Јасмина Трифуновић.
У завршном делу седнице, разматран је и извештај о стању мањих монтажних објеката на територији општине, о чему је известио начелник Одељења за инспекцијске послове, Дејан Пецић.
Као допуна дневног реда, разматран је предлог Одлуке о избору пројеката који ће се финансирати или суфинансирати из буџета Општине у 2025. години, у области културно- уметничког аматеризама.