На првој редовној седници Већа, на чијем дневном реду се нашло 27 тачака, разматран је Извештај о утврђивању економске цене програма васпитања и образовања у ПУ „Радост“, где је Веће показало одлучан став да цена услуга вртића остаје непромењена за родитеље, иако је економска цента знатно увећана. Како месечна економска цена по детету сада износи 43.906,51 динар, то значи да ће учешће родитеља бити смањено на 10,7 % уместо досадашњих 20%, односно остаће исти износ као и претходних година, док ће учешће Општине бити увећано са 80% на 89,3 %. Да подсетимо, цена услуга вртића за родитеље деце која похађају ПУ „ Радост“ остала је непромењена од 2020. године.
У оквиру извештаја Савета за безбедност саобраћаја за последњи квартал 2024. године указано је да су, поред бицикала за потребе предшколаца и ученика нижих разреда, прибављена и ауто седишта за децу од 9 до 36 кг која ће ускоро бити подељена. Такође стоји и да су прибављена ротациона светла за тракторе, троуглови за обележавање возила, кациге за мотоциклисте и друго.
Како би се осигурала транспарентност и законитост финансијског пословања, на седници је разматран и предложен Скупштини да усвоји Нацрт Одлуке о ангажовању екстерног ревизора за обављање екстерне ревизије завршног рачуна буџета општине за 2024. годину. Такође је разматран Нацрт Одлуке о кредитном задужењу у 2025. години, којим се планирају финансијски ресурси у износу до 190 милиона динара за капиталне пројекте, као што су Дечије игралиште у централном бањском парку, Санација постројења за пречишћавање воде и резервоара „Липова“, Систем регулисања саобраћаја у пешачкој зони и обележавање и регулисање паркинг места у општини Врњачка Бања, Унапређење енергетске ефикасности од јавног значаја – јавна расвета, Балон сала и друго.
Разматран је и Нацрт прве измене и допуне Кадровског плана Општинске управе за 2025. годину, којим се прилагођавају кадровски капацитети ради ефикаснијег функционисања управе. Значајна пажња посвећена је и социјалној политици, те је разматран Нацрт Одлуке о изменама и допунама Одлуке о социјалној заштити. Наиме, у току је израда Програма унапређења социјалне заштите у општини Врњачка Бања за период 2025-2030. године. Како би се остварио општи циљ унапређења услуга социјалне заштите, дефинисано је пет посебних циљева и њима припадајуће мере који воде планираним крајњим исходима Програма за унапређење услуга социјалне заштите. До 2030. године, циљ је унапређење социјалне заштите кроз јачање капацитета локалне самоуправе за планирање, управљање и праћење услуга, као и побољшање задовољства корисника и социјалног здравља становништва. Повећање доступности иновативних услуга и унапређење транспарентности у области социјалне заштите има за циљ осигурање веће информисаности и ангажовања корисника, што ће допринети праведнијем и ефикаснијем систему који одговара на потребе заштите угрожених група.
Успостављање саветодавно-терапијске и социјално-едукативне услуге „Програм јачање породице“ има за циљ континуирано пружање подршке породицама које се налазе у животним тешкоћама и нису у могућности да самостално испуне своје родитељске обавезе. Ова мера ће се фокусирати на изградњу родитељских капацитета и превенцију издвајања деце из породица путем различитих облика подршке, као што су индивидуално и групно саветовање, психо-социјална подршка и подршка деци у учењу. Услуге програма Јачање породице су прилагођене свакој породици, са посебним фокусом на рад на терену и у дому корисничке породице. Пружање подршке родитељима и деци у њиховом окружењу је основни принцип програма, чиме се осигурава здраво одрастање деце у биолошким породицама и јачање веза са локалним услугама подршке. Циљ ове мере је да се подржи стабилност и добробит породица, као и да се спречи потреба за институционалним збрињавањем деце.
У циљу превенције и заштите од елементарних непогода, усвојен је Нацрт Одлуке о усвајању Оперативног плана за одбрану од поплава за воде II реда на територији општине за 2025. годину.
На дневном реду нашла су се тачке везане за регулисање имовинско-правних односа, укључујући покретање поступака за прибављање и отуђење земљишта у јавну својину, исправке граница парцела, као и отуђење делова катастарских парцела путем размене са приватним лицима.
Разматран је и Нацрт Одлуке о изменама и допунама Одлуке о такси превозу, као и Предлог Програма за спровођење друштвене бриге за здравље на територији општине. Чланови Већа дали су сагласност на измене и допуне Статута Народне библиотеке „Др Душан Радић“, као и на ценовник ЈП „Шуме-Гоч“ на основу ког се цена букових трупаца увећава за 8 % сходно тражњи.
Посебна пажња посвећена је програмима рада и финансијским плановима јавних установа за 2025. годину, укључујући Центар за социјални рад, Спортски центар, Културни центар, Предшколску установу „Радост“, Народну библиотеку и Регионални центар за управљање отпадом.
На крају седнице, разматрани су појединачни захтеви грађана а Веће је усвојило извештај комисије на основу ког је највећи број бодова припао Горану Кнежевићу, кандидату за избор директора ЈП „Белимарковац“.
Седницу је водио председник општине, Бобан Ђуровић, који је истакао значај донетих одлука за даљи развој Врњачке Бање и добробит њених грађана.